AUTORIEM

Kas ir vietne macibumateriali.lv?

Tā kā visā Latvijā mācību iestādēs pakāpeniski tiek ieviests jaunais mācību saturs, ir radīta vietne macibumateriali.lv, kurā radošie un pieredzējušie pedagogi var dalīties ar saviem izstrādātajiem mācību materiāliem ar citiem.

Kādēļ izvietot mācību materiālus vietnē?

– Jūs atbalstīsiet citus Latvijas skolotājus, kuri vēl tikai apgūst un mācās pielietot jauno mācību saturu;

– Jūs saņemsiet autoratlīdzību uz savu kontu par katru pārdoto materiālu un būsiet droši, ka no tās ir nomaksāti visi nodokļi saskaņā ar LR likumdošanu;

– Jūsu mācību materiāli būs ērti klasificēti pa kategorijām, jomām un tēmām un tie būs viegli atrodami interesentiem.

Cik liela ir autoratlīdzība?

Autoratlīdzība sastāda 82,6% no produkta cenas.

Kur paliek pārējā summa?

Pārējā summa sedz vietnes uzturēšanas maksu un grāmatvedības pakalpojumus autoratlīdzību izmaksai.

Kā man tiks izmaksāta autoratlīdzība?

Balstoties uz Jūsu pieprasījumu Lietotāja profilā, tiks aprēķināta Jūsu uzkrātā atlīdzība. Ja neesat VID reģistrējies, autoratlīdzība pēc nodokļu ieturēšanas tiks nosūtīta uz Jūsu bankas kontu. Savukārt VID reģistrētām personām atlīdzība tiek pārskaitīta pilnā apmērā un nodokļu nomaksa jāveic pašiem saskaņā ar savu grāmatvedību. Autoratlīdzību var pieprasīt tiklīdz tā sasniegusi 30,00 EUR apmēru un tā tiks izmaksāta vienu reizi kalendārā mēneša laikā.

Kas man jāzin par obligātajām sociālajām iemaksām?

Pamatojoties uz Likuma “Par valsts sociālo apdrošināšanu” 20. panta 4.daļu, ja autoratlīdzības saņēmējs vienlaikus nav darba ņēmējs kādā citā uzņēmumā, pastāv iespējamība, ka autoratlīdzības saņēmējam no saviem līdzekļiem būs jāmaksā obligātās sociālās iemaksas pensiju apdrošināšanai vismaz 10% apmērā no minimālā obligāto iemaksu objekta (trīs minimālās darba algas) ceturksnī.  Par to, vai Jums ir jāveic minimālās iemaksas, un par gadījumiem, kad iemaksas var neveikt, lūdzam lasīt vairāk VID metodiskajā materiālā “Minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas” vai interneta vietnē: https://www.vid.gov.lv/lv/pasnodarbinatie-un-autori-kas-prognoze-mazus-ienakumus-var-izveleties-nemaksat-minimalas-obligatas-0 .

Kādus materiālus drikst izvietot vietnē?

Vietnē drīkts pārdot tikai paša autora izstrādātos mācību materiālus digitālā formātā (.docx, .xlsx, .pdf, .jpg, .ppt, .avi, .mp4 u.c.) vai darbus, kuriem ir veikti visi nepieciešamie saskaņojumi ar personām, kurām ir vai varētu rasties jebkāda veida tiesības uz līdzautorību.

Katram produktam aprakstā vai failam pielikumā vēlams pievienot mācību materiālu lietošanas licences noteikumus.

www.macibumateriali.lv ir tikai pārdošanas vietnes nodrošinātāja funkcija un tas nenes nekādu atbildību par vietnē pārdošanai izvietoto informāciju un sekām, kuras ir radušās šīs informācijas izvietošanas rezultātā.

Shopping Cart